صداگیر یا سایلنسر چیست؟

امروزه صداگیر یا سایلنسر نیز یکی از مهمترین وسایل جهت کاهش صدا فن های تخلیه هوا می باشد زیرا یکی از مهمترین چالش های پیش روی مهندسین طراح سیستم های توزیع هوا، کاهش صدای ایجاد شده ناشی از عملکرد فن دستگاه های تهویه مطبوع و همچنین فن های تخلیه جریان هوا می باشد.

این چالش به ویژه در پروژه های صنعتی، نفت و گاز و پتروشیمی و حمل و نقل ریلی به خصوص قطار شهری و مترو که در آن فن با ظرفیت های بسیار بالا وجود دارد بیش از پیش نمایان می شود.

در این قبیل کارکرد ها، ظرفیت بالای هوای جا به جا به شده توسط فن و به دنبال آن صدای بسیار زیاد ناشی از عملکرد فن؛ موجب آلودگی شدید صوتی و در نهایت نارضایتی شدید ساکنین خواهد شد.

برای رفع این معضل، از صداگیر استفاده می شود. نام های دیگر آن صدا خفه کن، کاهنده صدا و سایلنسر می باشد که با کاهش امواج صوت در فرکانس های مختلف به میزان استاندارد، از آلودگی صوتی محیط به میزان قابل توجهی می کاهد. این استاندارد با توجه به کاربری هر پروژه کاملا متفاوت خواهد بود.

در تعاریف دیگر می توان اشاره کرد:

صداگیر وسیله ای برای جذب صوت در سیستم های انتقال هوا می باشد. صداگیر در مکان های عمومی مانند: محیطهای تجاری، کافی شاپ ها ، فست فودها، رستوران ها، تئاترها، سینماها ، و همچنین در ساختمان های مسکونی استفاده میشود.

عملکرد سایلنسر

سایلنسر ها در مسیر عبور جریان صدا دار هوا قرار می گیرند و به گونه ای هستند که وقتی هوا از صفحات موازی عبور میکند توسط صداگیر جذب میشوند و همین امر موجب کاهش صدا می شود. در محیط هایی که صدا بیش از حد مجاز می باشد استفاده از سایلنسر و فن سایلنسر ضروری می باشد.

کاربرد سایلنسر

یکی از مهمترین کاربردهای صداگیر در کشور ما، پروژه های قطار شهری و مترو می باشند. از دیگر موارد کاربرد صداگیر ، سینما، آمفی تئاتر، بیمارستان ها و مراکز تجاری را می توان نام برد.

طراحی و ساخت سایلنسر

مراحل ساخت صداگیر
برای طراحی و ساخت صداگیر، لازم است طراح آشنایی کامل به علم موج و صوت، عایق های صوتی و نحوه انتخاب صحیح متریال کاهنده صدا داشته باشد.

طراحی صداگیر یکی از مهمترین و پرچالش ترین وظایف مهندسین طراح می باشد. طراحی و ساخت انواع صداگیر یا سایلنسر صنعتی و غیر صنعتی (تجاری، اداری و اتاق تمیز) توسط کارشناسان این شرکت صورت می گیرد.

مواد استفاده شده در سایلنسر از ورق گالوانیزه ی ضخیم می باشد و به دو صورتِ چهارگوش و گِرد ساخته می شود. مقدار ضخامت بدنه ی سایلنسرها به لرزه یا ارتعاش آن بستگی دارد. سایلنسرها به علت عدم افت فشار هوا بوسیله ی تیغه های داخلی جاذب صوت، ابعاد ورودی و خروجی بزگتر از ابعاد لاین اصلی کانال هوا دارند.

فروش سایلنسر و فن سایلنسر

سایلنسر یکی از ارزانترین روش ها در سایلنت سازی صدای فن های تخلیه هوا است. موسسه  ره سام در ساخت سایلنسر آماده همکاری با شرکت و ارگان های دولتی و…. میباشد.

لیست قیمت سایلنسر یا صداگیر

به دلیل نوسانات بالا در قیمت کالا ها امکان بیان مبلغ دقیق محصولات وجود ندارد بدین منظور جهت کسب اطلاع بیشتر از مشخصات و قیمت سایلنسر با شماره های ره سام  تماس حاصل فرمایید.

فعالیت های ره سام

طراحی صداگیر، ساخت صداگیر، نصب صداگیر و نظارت بر نصب صداگیر و فروش تخصصی صداگیر از جمله فعالیت  های کاملا تخصصی شرکت ره سام می باشد. این شرکت آمادگی کامل خود را جهت اندازه گیری سطح صدا ، طراحی و مشاوره و ارائه کارهای کاهش صدا و ساخت و نصب انواع صداگیرهای صنعتی و غیر صنعتی اعلام می دارد.