تهویه پارکینگ مختص الزامات آتش نشانی

سازمان آتنش نشانی تهران الزام کرده است که همه پارکینگ های طبقاتی بایستی سناریوی ای جهت تخلیه دود داشته باشند این به این معناست که همه پارکینگ های یک طبقه به بالا باید مجهز به تجهیزات زیر باشند که جز  محصولات با کیفیت ره سام می باشند.

شرکت  ره سام ( تولید کننده انواع دمپر های دود و حریق و دریچه های تنظیم هوا ) با افتخار آمادگی خود را برای همکاری در زمینه تولید و تامین دمپر های تهویه پارکینگ اعلام می دارد.

اهم تولیدات ره سام جهت کار در تهویه پارکینگ به شرح زیر می باشد

–  دمپر های دود و حریق ویژه سیستم اگزاست  Smoke Control Damper ، پره دوبل ، فنر استیل و لاستیک هوابند

–  دمپر های حریق ویژه سیستم دهش هوای پارکینگ

–  دریچه های مکش و دهش هوای پارکینگ

–  دریچه های تامین هوای تازه ویژه پارکینگ و آشپزخانه

لازم به ذکر است ره سام نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش محصولات شرکت  لوفبرگ ( LUFBERG ) جمهوری چک در ایران در زمینه موتور دمپر های تنظیم هوا و دود  و حریق  می باشد.
لازم به ذکر است موتور دمپر های لوفبرگ دارای استاندارد های زیر می باشند :

تهویه پارکینگ ها و الزامات سازمان آتش نشانی

مطابق با الزامات سازمان آتش نشانی ، به کارگیری سیستم تخلیه در پارکینگ های طبقاتی اجباری شده است.

یکی از مهمترین  بخش های سناریوی دود ، لزوم استقلال فضاهای مختلف در زمان بروز حریق و عدم انتقال دود از منطقه حریق به سایر بخش های ساختمان می باشد.

بدین منظور می بایست در زمان وقوع حریق از دمپر های هوابند دود برای جلوگیری از نشتی دود استفاده کرد.

جزئیات این دمپر و نوع هوابندی و ضخامت پره ها و قالب کلی دمپر باید مطابق با ساختار هر پروژه و مورد تایید اتش نشانی باشد.

 انواع دمپر و موتور دمپر جهت تهویه مطبوع پارکینگ

نقش شرکت ره سام در زمینه طراحی سیستم تهویه پارکینگ

ره سام این افتخار را دارد به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در این زمینه ، کلیه دمپر های خود را به گواه چندین پروژه تحویل داده شده مطابق با الزامات سازمان آتش نشانی به انجام می رساند.

از طرف دیگر ، برای هدایت دود به خارج از منطقه حریق ، می بایست دمپر هوای رفت نیز در زمان وقوع حریق عمل کند. سناریوی باز و بسته شدن هر یک از دمپر ها می بایست پیش از اجرا به تایید اداره آتش نشانی برسد.
از آن جا که کلیه دمپر های مورد استفاده به صورت خودکار ( موتوری ) عمل می کنند لازم است موتور های مورد استفاده با استاندارد های مورد تایید آتشنانی همخوانی داشته باشند

ره سام  به عنوان نمایندگی انحصاری Lufberg در ایران ( محصول جمهوری چک ) این افتخار را دارد کلیه دمپر های حریق و دود خود را با موتور های منطبق با استاندارد های آتش نشانی عرضه می نماید.

 انواع دمپر و موتور دمپر جهت تهویه مطبوع پارکینگ